Hořáky

Hořáky

Když jsem začínal tak jsem řešil otázku:"Co používat jako hořák?".
Na začátku jsem jako hořák používal nějaký hadr co jsem našel. Jenomže bavlněný hadr vydržel tak 5 minut a konec. Navíc s upevněním a s přidrátováním byla hrozná práce a hadr se při hoření začal trhat takže to bylo i dost nebezpečný. Asi nemusím popisovat co může způsobit hořící hadr letící vzduchem. Potom jsem to ještě omotával starým obvazem. Pak jsem mohl točit i dvakrát. Tohle je varianta zadarmo, pokud si ji vyberete, předpokládám že to bude většina z těch co začínají. Namáčejte hodně hořáky, protože když jsou nasáklý tak tolik neohořívají. Netočte až dokonce uhaste hořáky dříve, nebo je nechte dohořet.Dále viz bezpečnost.
Druhá a lepší varianta je investovat do kvalitního materiálu. Méně finančně náročné je koupit si těsnící keramické nebo skelné vlákno, dá se koupit v každým lepším železářství a vyrábí se v různých rozměrech. Cena je poměrně nízká podle průměru těsnění.Metr lana stojí okolo 100 Kč. Nevýhodou skelného vlákna je že když s ním pracujete tak potom se drbete ještě dva dny. A z oblečení ve kterým pracujete je na vyhození. Skelný vlákno taky špatně saje takže plamen není největší. Při jeho zpracování je nutné mít roušku a hodně dbát na bezpečnost,protože skelné vlákno je velice nebezpečná látka, nedoporučuji tento materiál vůbec používat uvádím to spíš pro představu. výhodou vlákna je trvanlivost, odhaduju 80 točení ale pokud budete včas zhasínat hořáky tak asi i víc. Ale mějte na paměti že je to zdraví velice škodlivá látka.

Nejlepší možností je kevlar. Z toho se vyrábějí například neprůstřelné vesty, motorkářské kombinézy, hasičské obleky a další věci kde je kladen důraz na odolnost materiálu. Výhodou je jeho lehkost savost a odolnost. Obvykle jsou navýběr dva druhy: pásy a lana, u obou je cena asi 300 - 800 Kč za metr. U pásu si můžete vybrat i variantu vyztuženou měděným drátkem.

Obchod s kevlarem firelovers.com

Kevlar:

No Comments Yet.

Leave a Reply

CzechEnglish