Tyč – pokročilí

Plakat staff school

Pokročilejší točení s tyčí
Pokud jste se se dostali k této lekci předpokládám, že jste první lekci zvládli. No aby ne nic to nebylo.
V této lekci už vám tyč bude padat na zem častěji. Protože přibude předávání a přehazování tyče.
Naučíte se rúzné druhy točení a vykrucovíní s tyčí se kterým potom můžete kombinovat triky a když si tyhle techniky ocvojíte tak vám při točení tyč zůstane v rotaci pořád, ale to cvíli trvá. Příjemný je potom ale to že budete automaticky umět použít tecniky dokončení triků a můžete se s tyčí začít pohybovat jak se vám zlíbí. A ať si namítá kdo chce co chce tak s tyčí můžete i tancovat.

Prvních 6 videí jsou kombinace přebírání, otočky, kytky za zádama a výhozů z první lekce.

Je to vlastně osmička pootořená na jinou osu. Pokud má tyč velkou totaci tak si ji necháte točit na hlavou až se zpomalí a můžete tanhle trik provést. Točení nad hlavou tenhle trik zjednodušuje i když na pohled to tak nevypadá. Pokud to neutočíte rukama tak se točte celým tělem po směru rotace.

Několik vykrucovacích triků:
Ze začátk je těžký triky pochopit a dělat je správně. Dobrá pomůcka je nechat se někým natočit a porovnat to s videem tady. Na to stačí záznam z mobilu.
Pokud vám tohle vykrucování dělá problém soustřeďte se jen na jeden konec tyče zkontrolujte si počáteční a koncovou polohu a počet otáček jednoho konce. Není to hned jasný ale aspoň poznáte jestli děláte chybu.

Tohle točení mi příjde jako kravina ale jestli chcete tak to máte pro ilustraci. Já mám rači točení pod nohama bez ohýbání.

Video není potřeba prostě stojíte co nejpřím?ějc a tyč si občas prohodíte pod nohou.

No Comments Yet.

Leave a Reply

CzechEnglish