Druhy poi

Několik slov úvodem.
Pochází z Nového Zélandu v překladu znamená míč.Místní obyvatelé maoři používali tento nástroj k tréninku a procvičení. Ženy si tím cvičili ohebnost zápěstí a muži posilovali paže a ramena, pro zlepšení vlastností v boji.

maoripoi

Druhy poi


Tréninkové poi

  • míčky na provázcích
  • Ponožkové poi - závaží v dlouhých ponožkách
  • Vlajkové poi
  • Světelné poi - S použitím LED diod nebo reflexních materiálů.


Ohnivé poi - hořáky na řetězech

  • Cylinder head
  • Katedrály
  • Opičí pěsti
Tréninkové poi


poi
poi

maoripoi

Ponožkové (Sock) poi

- něco sypkého v ponožce. Jsou dobré na trénink protože jsou pomalé a máte nad nimi přehled.


maoripoi

Vlajkové poi


maoripoi

Světelné poi

- Používají se UV materiály,chemické světlo a LED diody. UV materiály je možné použít jen při osvětlení černým (UV) světlem.Chemické světlo je trubička kterou zlomíte a svítí. LED osvícení je nejhezčí ale je s tím spojeno několik problémů.Prodávají se LED poi, ale jejich kvalita je velmi slabá a Dlouhou životnost nemají.


maoripoi
maoripoi

Meteory

- Spojením poi vám vznikne ůplně nová hračka s novými možnostmi. Je to poměrně obtížné ale pokud to ovládnete můžete s meteorama točit podobně jako s tyčí.


maoripoi
maoripoi

Zápalné poi poi

maoripoi
maoripoi
maoripoi

Zápalná lana


maoripoi
maoripoi
maoripoi

různé druhy hořáků:

    Cylinder head

    maoripoi
    maoripoi
    opičí pěsti (monkey fist) - asi nejlepší možnost hořáku. Je to pletenec z kevlarového lana ,který vydrží hořet hodně dlouho.


    maoripoi

    Katedrály- Skládaný pás kevlaru do katedrál. Plamen je hodně velký ale zároveň se rychle poškozuje kevlar.


    maoripoi

    Komety- Klícky a uvnitř je rozžhavené uhlí nebo speciální "prskavky".


    maoripoi

Proto aby se poi nekroutili se používá otočný čep.
maoripoi

Fotky z firetoys.co.uk a zonglovani.cz

Výroba cvičných poi

Všechny návody na výrobu cvičných poi které jsem na internetu četl nejsou na způsob tenisový míček a provázek. Tyto poi jsou "jednoduché na výrobu" ale jako cvičné poi je nedoporučuji protože jsou moc rychlé. Tím myslím že musíte udržovat poměrně velkou rychlost na to aby zůstal provázek natažený a je kvůli tomu horší přehled nad tím co děláte. Lepší variantou cvičných poi jsou ponožkové (sock) poi.
Nebo poi s pytlíkem namísto míčků.

Ponožkové poi jsou v podstatě předměty v ponožkách.

Na výrobu si připravte dlouhé ponožky, hrách, rýži můžete použít když máte ponožky kvalitní protože občas prolézá škvírama ven. Použít se dá ale i míček nebo nějaký jiný vhodný předmět co máte po ruce.
Dáte to do ponožek. Vyzkoušíte jak se vám točí a odsypejte nebo přisypejte aby vám váha vyhovovala. Pokud si uděláte poi moc těžké budou vás bolet ruce, lehké se hůř vedou takže něco mezi. Protože se ponožky špatně drží je dobré na konce našít poutka.

Pytlíkové poi jsou pomalé a když se s nimi uhodíte tak vás to nebolí.Pokud jste točili jen s míčkama tak je doporučuji vyzkoušet. Připravte si tlustý provaz (o průměru kolem 1cm), pytlíky (ty doma asi nenajdete tak si je ušijte)a hrách. Velikost pytlíku je zhruba jako pěst.Jako poutka použijete co najdete, kousek kůže látky... Nebo na konce dejte kroužky od klíčů. Nedrží se nejlíp ale můžete je spojit a máte pak další level točení.

No Comments Yet.

Leave a Reply

CzechEnglish